Z sercem pełnym miłości do Matki Bożej Bocheńskiej wierni naszej parafii pielgrzymowali do Bochni w czwartek 05.10.17 roku, aby Maryi ofiarować swoje prośby. O godz. 14.00 ze śpiewem „ Po górach dolinach rozlega się dzwon…” pielgrzymi wyruszyli, aby o godz. 17.00 uczestniczyć we Mszy Świętej ku czci Matki Bożej Różańcowej.

Bóg zapłać wszystkim wiernym naszej parafii a także dzieciom i młodzieży tak licznie uczestniczącym w pielgrzymowaniu. Niech Matka Boga wyprasza obfitość łask.


Obraz Matki Boskiej Bocheńskiej, zwanej również Różańcową, znajduje się w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. Uważa się, że jest on kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej powstałą w XV lub XVI w. Namalowany został na płótnie, naciągniętym na modrzewiową deskę.


Matka Boża Bocheńska

Fot. arch. parafii św. Mikołaja w Bochni